Alaskan Malamute

Alaskan Malamute

Alaskan Malamute – Nazwa tej rasy psa rasy psów - Alaskan Malamutepochodzi od plemienia Mahlemiute, żyjącego na wyżynach Zachodniej Alaski. Badania DNA dowodzą, iż jest to jedna ze starszych ras pochodzących od psa pierwotnego (genetycznie najbardziej zbliżone do wilków). Początkowo były hodowane jako psy pociągowe do uciągu ciężkich ładunków. Ze względu na swoje pierwotne przeznaczenie Alaskan malamute wymaga ciągłego ruchu. Dlatego też zdecydowanie powinien brać udział w psich zawodach (na długich dystansach).

Jeśli właściciel nie może zapewnić mu uczestnictwa w wyścigach psich zaprzęgów, zadowoli się nawet zabawą „w kulig”. Przyzwyczajony do niskich temperatur, uwielbia bowiem baraszkować w śniegu. Nie przepada natomiast za upałami, z którymi radzi sobie, chowając się w cieniu i wypijając więcej wody niż zwykle. Jest przyjacielsko nastawiony do swoich opiekunów, dzieci, a także do obcych. Agresję może przejawiać jedynie w stosunku do innych zwierząt. Mimo iż obecnie jest to pies bardziej rodzinny niż pracujący, lepiej będzie mu na wsi niż w mieście. Musi mieć bowiem możliwość wybiegania się. Siła cechuje nie tylko jego ciało, ale i charakter. Gdy nie będzie konsekwentnie wychowywany, wówczas zdominuje swojego opiekuna.

Szata: średniej długości, gęsta, szorstka, z grubym, lecz miękkim podszerstkiem

Umaszczenie w odcieniach szarego i białego, sobolowo-białego, czarno-białego, wilczasto-białego, czerwono-białego lub białego, z białym brzuchem i białymi znaczeniami na kufie i łapach

Pielęgnacja i poświęcany mu czas: Sierść wymaga stałej pielęgnacji (wyczesywanie martwego włosa). Z uwagi na aktywny tryb życia musi być w ciągłym ruchu.

Hodowle:

Zgłoś hodowlę

 

Specyfikacja

Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone
Opinie: Czuły

Lubi się bawić

lojalny

Wysokość: 58-71 cm
Masa: 35-56kg
Wielkość miotu: 4-10 szczeniaków
Długość życia: 10-12 Lat
Klasyfikacja: Pies pracujący